На сьогодні АВЛУ об'єднує 7 провідних виробників ліків України Додати до обраногоДодати до обраного     Мапа сайтуМапа сайту
Новини Про асоціацію Нормативно-правова база Ліцензійні умови Міжнародні стандарти Публікації Питання/Відповідь Контакти

Члени АВЛУ

Архів новин
Публікації

Наукові публікації

Прес-конференція на тему: “Фармацевтична індустрія: нові системні ризики для фармацевтичного ринку України?”

м.Київ                                                                                                                                            22 червня 2015 року
Прес-реліз
22 червня 2015 року об 11:30 в прес-центрі інформаційного агентства УНІАН відбулась прес-конференція на тему: «Фармацевтична індустрія: нові системні ризики для фармацевтичного ринку України?».

У прес-конференції взяли участь провідні громадські об’єднання професійної фармацевтичної індустрії, серед яких Асоціація представників міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukraine, Європейська Бізнес Асоціація, Асоціація виробників ліків України та Асоціація індійських фармацевтичних виробників IPMA.
Нещодавно фармацевтичний ринок сколихнула новина про безпрецедентний випадок втручання силових відомств, СБУ та МВС, у питання державної реєстрації лікарських засобів.
З огляду на те, що останнім часом подібні випадки зафіксовані на кількох підприємствах галузі, фармацевтична індустрія висловила своє занепокоєння відповідними подіями, що мають місце відбуватись у фармацевтичному секторі, та наголосила на системному ризику, для всіх учасників фармацевтичного ринку України, адже відповідний інцидент може повністю зруйнувати довіру представників бізнесу до державного механізму забезпечення правопорядку на всіх рівнях.
Учасники прес-конференції висловили своє бачення та позицію щодо неприйнятності дій силових органів, які дискредитують та ставлять під сумнів існування в Україні незалежної правової системи державної реєстрації лікарських засобів, що побудована на збалансованому механізмі незалежних експертиз різних уповноважених та компетентних органів. Відповідні події були розцінені учасниками ринку, як такі, що загалом наражають українських і міжнародних виробників лікарських засобів на системний ризик потенційного скасування будь-якого рішення щодо державної реєстрації препарату в Україні.
Провідні фармацевтичні виробники переконані, що питання державної реєстрації лікарських засобів не відносяться до компетенції силових відомств, і лежить повністю у площині відповідальності Міністерства охорони здоров’я України. А працівники відповідних установ не мають належної кваліфікації для оцінки питань, що лежать повністю в площині клінічної фармакології.
Окремо, спікери даного заходу привернули увагу присутніх до проблеми потенційного порушення норм прав інтелектуальної власності, адже матеріали реєстраційних документів, що вилучаються для проведення слідчих дій, містять комерційну таємницю та інформацію про об’єкти інтелектуальної власності. Доповідачі наголосили, що в перспективі це загрожуватиме Україні скороченням надходження на ринок інноваційних ліків, що для пацієнтів матиме очевидний негативний ефект у обмеженні доступу до сучасних терапевтичних засобів та методик лікування.
Тривожна тенденція до спроб вчинення тиску на представників фармацевтичного ринку через силові структури та втрата держаної гарантії на дозволи, які вона надає (в даному випадку свідоцтво про державну реєстрацію препарату в Україні) означатиме для виробників лікарських засобів «червоне світло» на розвиток бізнесу в Україні. Для держави подібні інциденти матимуть наслідком згортання інвестиційних проектів, призупинення потоку інноваційних технологій та скорочення об’ємів бізнесу, а відтак, і кількості робочих місць для населення України.
У завершення, учасники підкреслити, що в Україні державна реєстрація лікарського засобу не є лише дозволом на обіг препарату на ринку, але є і дозволом до медичного застосування лікарського засобу мільйонами українських громадян, тому доповідачі акцентували увагу присутніх на важливих питаннях медичної етики, які не можна залишати поза увагою.  
З метою стабілізації ситуації на фармацевтичному ринку та підтвердження верховенства в Україні прозорої та стійкої правової системи, представники фармацевтичного ринку звернулись до влади з проханням якомога швидше вжити заходів для недопущення дій, що ставлять під сумнів наявність в Україні стабільної системи забезпечення процедур з державної реєстрації ліків, дискредитують імідж усіх учасників фармацевтичного сектору, та руйнують підвалини найменшої довіри міжнародних партнерів до України як потенційної інвестиційної платформи.
За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтесь до Координатора Асоціації представників міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukraine, Катерини Глушаниці, за тел. 044 300 14 31, 050 330 17 75 або за електронною адресою: kateryna.glushanytsya@aipm.org.ua.

<< Повернутись
Коментарі відвідувачів
Ваше ім’я*:
Ваш E-mail:
Текст коментаря*:
captcha image loading...
Публікації

Корисні посилання
 


© Copyright, 2024 - АВЛУ
При копіюванні та використанні будь-яких матеріалів з даного сайту, активне посилання на www.avlu.org.ua обов'язкове.
Україна, 01001, Київ,
Костьольна, буд. 7, оф.11.
Контактні телефони : (044) 278-17-02
Designed by Stearling Studio